Az ötletpályázat tárgya Taichung városban (Tajvan) 300 m magas kilátótorony, múzeumépület és irodaépület tervezése volt. A tervezés során célunk volt, hogy a barnaövezet hátrányos városszéli pozíciójából előnyt kovácsoljunk: Elképzelésünk volt, olyan autonóm működésű komplexum megteremtése, mely perspektivikusan képes szociális és energetikai szempontból önállóan működni. Mindezek mellett a torony és a hozzátartozó kiegészítő épületek Tajvan környezettudatos mintaberuházássá válhat.
Kitűzött célunk, hogy az ivóvíz felhasználást 50%-kal csökkentsük 2020-ra. Ez elérhető hatékony vízfelhasználású szaniterekkel és esővíz, szürkevíz-hasznosítással. Az esővizet egy központi tározóba gyűjtjük, amelyet később mosdókban és a környező növényzet öntözésére használhatjuk fel.
A telken keletkező hulladék 100%-át szelektíven gyűjtjük. Korábbi tapasztalatainkra alapozva ezek 60 %-a újrahasznosítható, a maradék 40 %-ot elektromos áram termelésű hulladék égetőkben hasznosítjuk. A szerves hulladékot a helyszínen komposztáljuk, mely alkalmas bio-gáz és bio-energia termelésre.
A beruházás közlekedési koncepciójában szerepel elektromos kisbusz, melyek a helyszínen lévő szélerőművek és a torony felületén lévő mikroszövet által termelt elektromos energiával tölthetőek fel.