A telek városszöveti elhelyezkedése, beágyazottsága urbanisztikai szempontból ellentmondásos, mivel a területet nem nőtt, vagy szabályozott városszövet veszi körbe. A tervezési terület városépítészeti "hovatartozása" is kérdéses, mivel a lakó dominanciájú övezet, valamint a külső gyűrű szabadon álló, többnyire lakótelepes beépítésű övezet közé esik. Mivel a jövőbeni környező fejlesztések jellege is ismeretlen, ezért elemzéseink végeredményeképpen egy keretes beépítési koncepció mellett döntöttünk, amely a rendezetlen struktúrába rendszert kíván adni.
A keretes beépítésű irodaparkot három telken, ütemezhető módon alakítottuk ki úgy, hogy azok szárnyai differenciált funkciójú városi tereket és kerteket öleljenek körbe. Az egyes tereket, kerteket, a biodiversity garden-t, valamint a földszinti funkciókat (irodaházak lobbijai, szolgáltatások, vendéglátás) a fő megközelítési irányhoz kapcsolt gyalogos sétány fűzi közös rendszerbe.
Az irodaépületek 2 mélyszint + földszint + 6/7 szintes kialakítással készültek, kihasználva a szabályozás térszíni parkolásról rendelkező pontját. Az épületek földszintjén az irodaépületeket kiszolgáló lobbik és étkezdék, valamint önálló bérleti egységként megjelenő diszponibilis terek kaptak helyet. Az épületek emeleti szintjein kialakított 3 traktusú irodaterek megtervezése során az 1,35m-es homlokzati és irodamodult, valamint a kellő benapozottság elérését vettük figyelembe.