Rákospalota és Pestújhely történetére jellemző a „kertes, baráti, családi” életmód, amit az utóbbi évtizedek nagyvárosi fejlesztései (lakótelep, autópályák, bevásárló központok) elnyomtak, a kertkapuk mögé szorítottak. Koncepcionális cél, hogy ezt a miliőt a kapun kívül is megvalósítsuk, a térben megfogalmazzuk. A magánterek és a közterek harmonizálása jegyében. A városközpont adottságai alkalmassá teszik új típusú, ligetes, családias kertvárosi központ kialakítása céljára.
Az újonnan létrejövő településszerkezet kialakításánál olyan egységes, komplex rendszert hoztunk létre, mely által célunk, hogy a terület városközponthoz képesti viszonylagos periférikus elhelyezkedéséből előnyt kovácsoljunk, elérhetővé válik. Egy olyan, távlatilag mind szociális, mind energetikai szempontból önfenntartó egységet képzeltünk el, mely környezettudatossága révén regionális mintaberuházás lehet.
Egy olyan stratégia kidolgozását tartjuk szükségesnek, mely a jelenleg nem fenntartható módon működő és üzemelő, pazarló épületállomány helyett egy energetikailag hatékony rendszert vetít előre, s teszi mindezt a kerület lakosainak társadalmi és gazdasági aktivizálásával. Az általunk javasolt komplex rendszer az "aktív ház - passzív lakó" helyzetből a "passzív ház - aktív lakó" jövőkép megvalósulását célozza meg.
A városépítészeti ötletpályázaton megosztott II. díjat értünk el tervünkkel. Első díjat nem osztottak ki.