A Fővárosi Közgyűlés döntése értelmében a Fővárosi Állat- és Növénykert (FÁNK) a volt Vidámpark területével bővült, ezen terület bevonásával alakul ki az ún. Pannon Park épületegyüttese. A Pannon Park legfőbb látványossága a Biodóm épülete, egy olyan szabályozott és élőház jellegű klímával rendelkező, nagy alapterületű és belmagasságú, dombszerű csarnokszerkezet, amely télen-nyáron alkalmas az állatok természetes környezetét imitáló, zárt ökoszisztémaként működő világ bemutatására. A fejlesztések további elemei a Biodómhoz tartozó külső kifutók, a Pannon Park főbejáratát képező Jegyvásárló pavilon valamint a telek északkeleti sarkában lévő új gazdasági- és tárolóépület.
Jelenleg a területen lévő épületek egy része elbontásra kerül, azonban a műemléki épületeket (a Körhinta valamint a Hullámvasút és Mesecsónak együttesét) megtartja és továbbra is üzemeltetni fogja a FÁNK.
A Pannon Park gyűjteményi mesterterv fő gondolata, hogy 7-15 millió évvel ezelőtt, a miocén korban, Magyarország éghajlata és az itt élő állat- és növényfajták jelentősen eltértek a maitól. A betelepítendő állat- és növényfajok a korábban itt élő fajok mai megfelelői lesznek. A Biodóm belső légállapota élőház jelleggel követi a külső klimatikus viszonyokat.
Az épület alapvetően 3 részből fog állni: a Pannon-tenger Akváriumból, a Pannon Ősvadonból és a Látogatóközpontból.
A minél teljesebb látogatói élmény megteremtése érdekében a legújabb technológiákat és tervezési eszközöket alkalmaztuk, hogy a legoptimálisabban és legracionálisabban megépíthető és üzemeltethető legyen az épület.
Az épület meghatározó eleme az acél rácsszerkezet, amely tömör, körbefutó vasbeton peremre támaszkodik. A térelhatárolást a rácsszerkezet mezőibe épített ETFE fóliapárnák alkotják, amely anyag fényáteresztési tulajdonságai és kialakítása miatt a legoptimálisabb választás állat- és növényházak esetén. A teljes fóliafelület cca. 45 százalékán fix, nyomtatással létrehozott árnyékolás készül.
A Biodóm célja a jelenlegi állatfajok segítségével egy érdekes kerettörténet élményszerű bemutatása révén a természettörténet, a fajok eredete, biológiai sokféleség és az azt veszélyeztető emberi hatások, környezeti változások, a klímaváltozás hatásai valamint a fenntartható fejlődés fontosságának kommunikálása a látogatók felé.