Az Istvánmező sportközpont jelenlegi állapota rendkívül vegyes képet mutat. Egyrészt érezhető a múlt valamikori dicső állapota, ugyanakkor a legtöbb sportlétesítmény állapota nem kielégítő, az épített állomány nem biztosíthatja a magas színvonalú felkészülés lehetőségét. Olyan sport-városrészt szerettünk volna kialakítani, amely nemcsak a verseny-, tömeg-, és szabadidősport helyszínéül szolgálhat, de egyben egész Budapest lakóinak biztosítja a fizikai-szellemi kikapcsolódási lehetőséget. Célunk volt, hogy nemzetközi szinten is példaértékű, a sport szeretetére, az egészséges életmódra és az aktív kikapcsolódásra ösztönző tematikus sportparkot hozzunk létre. Olyan adni akaró, pozitív szemléletű, minden szempontból fenntartható városközpontot vizionáltunk, ahol új értelmet nyer a „Sport mindenkié!” jelmondat.
A tervezés során különös figyelmet fordítottunk a műemléki értékek tiszteletben tartására. Az új labdarúgó stadion tervezésénél vizsgáltuk a kijelölt területen belüli elhelyezhetőség lehetséges módjait, és arra a következtetésre jutottunk, hogy a déli területen lévő vasúti mosók és szerviz vágányok felszámolásával helyezhető el optimálisan az új 65 000 férőhelyes létesítmény. Ezzel nemcsak, hogy megtartjuk a műemléki szempontokból oly különleges Dromosz térrendszerét, de új felértékelődő területeket is nyerhetünk a barnamezős MÁV területek integrálásával.
A telepített funkciókat úgy terveztük, hogy a lehető leggazdaságosabb módon, egymás hatását felerősítve, dominó elven fejlődhessen a városrész. Ennek érdekében a legnagyobb mértékben megtartottuk és újrahasznosítottuk a megtartásra ítélt épített állományt. Az egész terület nyitva áll nemcsak a sportolók számára, de az aktív köztérhasználat segítségével a terület magas színvonalú zöldterületté válhat, amely a civilek számára is értékes területeket fog jelenteni.