A tervezési terület a XVII. kerületben, Rákosliget, a századfordulón kialakított munkástelep központjában található, a régi piactér mellett. A területtől nyugatra állt a már meglévő két iskolaépület, amelyekben a Hősök terei általános iskola működött. Az eredetileg polgári fiúiskolának 1902-ben emelt épületben zenei tagozatos általános iskola működik, ehhez kapcsolódik nyaktaggal egy 1993-ban épült tornaterem, ebédlő. A tervezési feladat része volt, hogy a két meglévő, stílusában, korában különböző iskolai épületszárnyhoz egy új tagot hozzákapcsoljunk úgy, hogy megjelenésében és funkcionálisan az általános iskola épületei egységet alkossanak.
Az új épületszárny nettó 2700 m2 alapterületű, pince+3 szint magas, anyaghasználatában és arányaiban a tradicionális fiúiskolához illeszkedően zárja a keretet. A tervezés során kihívást jelentett, hogyan lehet a meglévő változatos építészeti elemekkel (pl. harangtorony, íves nyílászárók stb.) harmonikusan kialakítani az új épület tömegformáját és homlokzati megjelenését.
Az új szárny belső kialakítását a nyitott aula köré szervezett, színekkel tagolt terek jellemzik. A földszinten az aulához az egybenyitva koncertteremként is funkcionáló drámaoktató és képességfejlesztő termek kapcsolódnak, és ezen a szinten található a technikaterem és a könyvtár is. Az emeleten pedig féltermek és nyelvi laborok galériafolyosóval csatlakoznak az aula légteréhez. Itt található az aulára nagy felülettel megnyitott számítástechnika terem, a második technikaterem, fejlesztőszobák, tanári szoba és az igazgatási funkciói is. A magasított mellvédfalas tetőtér az alsó osztályosok birodalma, az évfolyamonként 3-3 tanterem (összesen 12 db 28 fős tanterem) mind ezen a szinten található. A funkciók csoportosításának alapjellemzője, hogy a komolyabb szaktantermek a reprezentatívabb aula köré csoportosulnak, míg a játékosabb, iskolakezdőknek szánt funkciók a tetőtérbe kerüljenek. A korábban hiányzó vagy más helyszínekre szorult funkciók betervezésével egy komplex, nyolc évfolyammal működő általános iskolaegyüttest lehetett alakítani.
Az új szárny kialakításakor a régi épület architektúrájának nyugodtságát és kiegyensúlyozottságát tartottuk követendő példának. Az anyaghasználat kiindulópontja a régi épület sárga-homokszín vakolata és téglabetétes díszítése volt, amelyeket faburkolat és a déli oldal fa árnyékolói egészítenek ki.