Az áruházépület tervezésénél, szem előtt tartva a megrendelő igényét, elsődleges szempont volt az energiatakarékosság, az energiaigények minimálisra csökkentése, valamint az épület működéséhez szükséges energia megtermelése. Az elérendő cél az ún. „zéróenergiás épület” létrehozása volt, amelynél az energiafogyasztás, valamint az energiatermelés egész éves szinten megegyezik.
Ennek jegyében törekedtünk passzív energiatakarékos, környezetbarát megoldások kialakítására, amelyeknek köszönhetően a gépészeti és elektromos rendszerekkel kezelendő energiaigények csökkenthetők. Ilyen az optimalizált természetes megvilágítás: az északra tájolt bevilágítóknak köszönhetően a belső terekben nem keletkezik zavaró káprázás, és a bejutó hőenergia is csökkentett. Kiemelt figyelmet kaptak azok a szempontok, amellyel egy fenntarthatóan működtethető, emellett kellemes belső környezetet tudunk biztosítani az épületben dolgozók és vásárlók számára.
Egy másik eszköz az optimalizált termikus burok: az épület külső burkát jelentős vastagságú, környezetbarát hőszigeteléssel látjuk el. Az épület üvegfelületeit háromrétegű, hőszigetelő üvegből alakítjuk ki, kiemelt hőszigetelésű profilrendszerrel.
Az áruházlánc az épület fenntarthatóság melletti elkötelezettségét az épület dizájnjába integrált, két LED-es kijelző segítségével hirdetheti, amelyek közül egyet az utca felé, míg a másikat bejárat felé tájoltunk. A kijelzőn a LIDL embléma és az aktuális kínálat mellett megjelenhetnek az aktuális energiafogyasztási adatok, továbbá a megtakarított energia és elkerült kibocsátott káros anyag mennyisége is.