1-es kategóriájú műemlék épület, a világörökség védőövezetén belül fekszik. 1910-15-ben épült Neuschloss Emil részére, az Ugriai-Nasici Fabank Rt. bér- és irodaházaként a Révész-Kollár építészpáros tervei alapján, a szecesszió barokkos stílusában. Több felújításon is átesett (1952-ben tetőtérbeépítés, 1998-ban új földszinti portálszerkezetek, gépészeti és elektromos felújítás, stb.), de ezek során nem változott meg az épület jellege.
A tervezési munkát 2022. februárjában meghívásos tervpályázat keretében nyertük el. A felújítás során a fejlesztés célja az épület műszaki állapotának és színvonalának emelése, műemléki restaurálása, az irodaház használhatóságának maximalizálása. Ennek megfelelően az épület belsőépítészetét megújítjuk: egy agilis, fiatalos, kötetlen munkakörnyezetet hozunk létre az épület adottságainak és karakteres műemléki elemeinek (fa falburkolatok, bútorok, díszítések és kandallók) megtartása mellett.
A beavatkozás helyei szerint 3 súlyponti területet különítünk el, melyek összhangjának megteremtésére fókuszálunk a tervezés közben:
A belsőépítészeti kialakításnál fontosnak tartottuk az egyensúlyt egy friss, fiatalos, dinamikus, agilis hangulat, és az épület szellemiségéhez, történetiségéhez harmonikusan illeszkedő design és anyaghasználat között. Ezt több tervezői eszköz tudatos használatával értük el, az építészettel szoros kölcsönhatásban. Törekedtünk a természetes, időtállóan esztétikus anyagok és értéktartó design alkalmazására. A színek használatánál, szándékosan nem egy „brand” színt alkalmaztunk, hanem egy önmagában harmonizáló színcsoportot használtunk következetesen a kreatív, inspiráló környezet megteremtésére. Az enteriőrt sok zöldfelülettel láttuk el, különböző formákban. Világos, nagyvonalú, tágas, áramló terek létrehozásában gondolkoztunk, ezért csak fő funkciócsoportonként alkalmaztunk burkolati anyagváltásokat. Több helyen a fa geometria alapelemeket tovább vittük kortárs eszközökkel. A régi, tölgyszínű faburkolathoz képest világos natúr fa színt alkalmaztunk a fő célt szem előtt tartva, hogy nagyvonalú tereket generáljunk. A fémes hatású hálószerű elemek nyomtatása üvegfelületeken szinteken visszatérő elemeként alkalmaztunk, amik finoman növelik a terek eleganciáját, presztízsét és egységességét, emellett utalnak a munkahely pénzügyi és banki tematikájára. Több helyen „N” betű (Nádor utca 21., Nasici Fabank, Neuschloss építtető) motívumot használtunk.
Az épület műszakilag szinte teljesen megújul: A pincében az egyszerűbb közlekedési rendszer érdekében átalakítjuk, illetve szigeteljük, új öltözőket és raktárakat hozunk létre. Az új „energetikai” központot és gépészeti központot hozunk létre, új szellőzőgépekkel, beltéri légkezelőkkel. A meglévő lifteket szintén felújítjuk, illetve egy új akadálymentes liftet és menekülő lépcsőházat terveztünk az épületbe. A 7. emeleten a tetőt megújítjuk, hőszivattyúkat, ill. a szerver szobák hűtésének kültéri gépeit helyeztük itt el.
Generál tervező:
Paulinyi and Partners Zrt.
Felelső tervezők: Dr. Paulinyi Gergely, DLA, Dr. Burián Gergő, DLA, Márton Eszter
Építész munkatársak: Baranya Tamás, Bötkös-Fülöp Orsolya, Csutorka Júlia, Módi Mariann, Sebők Péter, Somodi-Ridzi Júlia, Szőke Ferenc, Tihanyi Kristóf, Zsigmond Péter
BIM koordinátorok: Rónai Titusz, Molnár Katalin, Torda Viktória
Belsőépítész munkatársak: Vass Orsolya (belsőépítész projektigazgató), Kutasi Dániel (design koordinátor), B. Terbe Erzsébet, Debreczeni András, Földvárszki Tamara, Krocskó Krisztina, Szecsey Mária
Tartószerkezeti tervező: Eisler Gábor
Adminisztrátor: Soltész Mónika