Hiszünk abban, hogy építészként elsődleges feladatunk olyan épületeken létrehozni, amelyek óvják és védik környezetünket. Az előbbi felelősségtudattal már sok törvényhozó testület is tisztában van, többek között a pályázat tárgyát képző krétai Bioklimatikus Európai Iskola gondolata is ezek az elvek mentén lett megfogalmazva.
A terület dimbes-dombos, olajfákkal telepített, észak-dél irányban enyhén lejtős, ezenfelül sajátos épített környezet, amely a település és természetes, be nem épített táj közötti állapotban van. A tervezés folyamán céljaink között szerepelt a helyi formákból való kiindulás és a tradicionális görög kultúra és építészet újragondolása, megfelelő számú és minőségű közösségi terek kialakítása épületen belül és kívül, sportolási lehetőségek biztosítása telken belül, az egészséges életmód elősegítése, továbbá a környezettudatos életre való nevelés.
A négyzetes, belső udvaros tradicionális 3 épületet a funkcionális kialakíthatóság, a szélirány, a benapozás és a telek adottságait figyelembe véve formáltuk, elfordítottuk, létrehozva ezzel modern, state of the art épületeket.
Az épületek létrehozásánál különös figyelmet fordítottunk a fenntarthatósági és energetikai szempontoknak. Az épületek elrendezésénél alapvető szempont volt az ideális telepítés, tájolás és átszellőzés megteremtése. Az épületek tömegformálása, belső elrendezése, homlokzati kialakítása is ezek szempontok mentén lettek kialakítva.