A Dunaparton, majdnem szemben a Parlamenttel, sokáig működött a Bem Kertmozi, aminek bezárása után a hosszú, de rendkívül keskeny telek üresen állt. A világörökségi területen található telek volt ennek a partszakasznak az utolsó foghíja. A befektetők a szálloda fejlesztésébe bevonták a Corvin tér felé néző, kicsi műemlék épületeket is, ami lehetővé tette egy komplex turisztikai beruházás létrehozását.
A Bem rakparti új épületrész 3 pince+földszint+6 emelet+tetőtér szintekkel létesült. A jelentős tömegű épület rendkívül frekventált helyen valósult meg, ezért a három normál telek szélességű, dunai homlokzat tervezését széleskörű szakmai vita és egyeztetés előzte meg.
A -3 és -2 szinteken garázs, a -1 szinten konferenciatermek és szauna, a földszinten recepció-előcsarnok-bár-kávézó, az emeleteken és részben a tetőtérben összesen 111 szállodai szoba létesült. A Corvin tér felé eső műemlék épületekbe a földszinten üzletek, illetve a 4. számú épület földszintjén a szálloda reggeliző- és étterme került, míg az emeleteken és a tetőtérben összesen 54 szállodai szoba kapott helyet. A Corvin tér 2. barokk fedélszéke kivételével a többi épület régi fedélszéke helyett vasbeton szerkezetű tető létesült, amely lehetővé teszi a tetőtér kihasználását. A szálloda megközelítése a Bem rakpart felőli főbejáraton és a Corvin tér felől is lehetséges.
Az épületegyüttes a Fő utca (Corvin tér) felőli, színvonalasan helyreállított, 17. századi barokk műemlék épületek és az új, Bem rakpart felőli szárny összekapcsolásával alakult ki, aminek köszönhetően védett, hangulatos belső udvarrészek jöttek létre.
A régi és új szárnyak kapcsolódását acél-üveg szerkezetű folyosó biztosítja. A földszint terei az átláthatóság jegyében készültek, amiről az üveg határolófelületek gondoskodnak, ennek köszönhetően a Dunapart és a belső udvar, így a Corvin téri épületek között közvetlen vizuális kapcsolat jön létre.
Az összesen 165 szobás szálloda szolgáltatásai az üzleti utazókat és a gyermekkel érkező családokat egyaránt kielégítik.
Az épületegyüttes jó példája, több fontos építészeti kérdés megoldásának, mint például az új épület környezetbe illesztése és a régi épületek revitalizációja.